Rubriky
Česká dostihová federace Continental Greyhound Racing Confederation dostihy chrtů Kynologické organizace

Česká dostihová federace (ČDF)

sdružuje majitele a příznivce dostihových greyhoundů a whippetů a organizuje dostihy těchto plemen.

Česká dostihová federace byla založena v roce 2000, uvedla v Česku do života moderní dostihový systém a stala se garantem sportovního přístupu k dostihům, korektních vztahů a sportovní atmosféry.

Hlavní důraz je kladen na bezpečnost dostihových psů, respektování jejich specifických nároků, vše v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a všemi aspekty ochrany zvířat.

Dostihy probíhají zásadně na kvalitní pískové dráze. Větší počet distancí a výkonnostní kategorie umožňují zvířatům s různými dispozicemi plnohodnotné uplatnění a vyžití.

ČDF je členem evropské konfederace – CGRC (Continental Greyhound Racing Confederation). V rámci české a kontinentální federace se mohou čeští majitelé se svými psy účastnit klasických dostihů na kontinentě, jako je Mistrovství ČR , České Derby resp. Mistrovství Evropy, Evropské Derby nebo pak i světoznámých English / Irish Derby a pod.

Dostihové knihy ČDF – licence mají mezinárodní platnost. Chov greyhoundů a zápis do Evropské plemenné knihy greyhoundů EuGSB / s návazností na světovou Mezinárodní alianci plemenných knih greyhoundů / je v ČR garantován ČDF.

Zdroj: oficiální stránky České dostihové federace

Dostihové dráhy ČDF:

Otázky a odpovědi:

 • Mohou na dostihových drahách ČDF běhat chrti s dostihovou licencí FCI?
  • ANO, ČDF uznává platné licence vydané FCI.
 • Může můj chrt běhat na dostihových drahách ČDF, i když zatím nemáme žádnou dostihovou licenci?
  • ANO, na dostihových drahách ČDF si lze splnit licenci ČDF.
 • Je pak licence vydaná ČDF platná také na dostihových drahách pod federací FCI, tedy v Česku pod ČMKU (dostihové dráhy Kolín, Lednice na Moravě a Mladá Boleslav)?
  • NE, FCI bohužel neuznává licence vydané ČDF.
 • Dovolí pak mému chrtovi s licencí FCI běhat také na dostizích FCI, když se zúčastníme dostihů na dostihových drahách ČDF?
  • ANO, sice se tomu FCI bohužel vůči ostatním federacím pokoušela bránit, ale soud naštěstí rozhodl, že se psi mohou účastnit dostihů pod libovolnou federací.

Zpracoval: Jarek Jesenský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *