Rubriky
coursing dostihy chrtů Weight Greyhound Association

Weight Greyhound Association (WGA)

V Česku založená asociace pro dostihy chrtů a coursing s celoevropskou působností, odlišující se od obou ostatních federací (CGRC a FCI) tím, že pod WGA se pro maximální bezpečnost psů běhá výhradně na váhu.

Před každým závodem WGA proto probíhá vážení psů, ti jsou pak rozděleni do několika kategorií, a nikdy se nemůže stát, že by spolu běželi například vipeti s váhovým rozdílem třeba 5 kil, jako je tomu u dostihů na výšku.

Aby se předešlo možným spekulacím části nezodpovědných majitelů psů (někdo by mohl chtít nechal psa několik dní před závody hladovět jako to dělají například lidé – boxeři, zápasníci, atd., aby se dostal do nižší váhové kategorie s možná lépe porazitelnějšími soupeři), neexistují v pravidlech WGA žádné pevné váhové kategorie, ty jsou vždy vytvořeny dynamicky až po zvážení všech psů na daném závodě.

Dostihové dráhy WGA:

  • Aktuálně v Evropě není žádná dostihová dráha, kde by se běhalo jen podle pravidel WGA, ale historicky již se dostihy WGA konaly například v Belgii, Holandsku, Itálii, Maďarsku, Německu a Švýcarsku.

Otázky a odpovědi:

  • Máme dostihovou dráhu, a rádi bychom uspořádali dostihy na váhu podle pravidel WGA, je to možné?
    • ANO, stačí se spojit se zástupci WGA, a dohodnout si podmínky.

Kontakty WGA:


Zpracoval: Jarek Jesenský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *