Rubriky
Česko coursing Dostihové dráhy dostihy chrtů

Plánovaná dostihová dráha Hodonín, Česko

Plánovaná dostihová dráha s pískovým povrchem.

Info provozovatele dráhy ze září 2021:

Hodonín – nová písková dostihová dráha v ČR

Nejen pro majitele dostihových chrtů připravujeme projekt Sportovní aréna Hodonín, která bude nabízet vyžití i milovníkům in-line bruslení, beach volejbalu, nebo skýtat prostory i pro různé další psí akce, pontonové přístaviště s napojením na Baťův kanál.

Za zrodem nového projektu pískové dostihové dráhy jsou členové spolku Dog racing & sports club, kteří mají letité zkušenosti s pořádáním chrtích dostihů a coursingových akcí nejen pro chrtí plemena.

Dostihový ovál, jako hlavní prvek arény bude v provedení pískové dráhy s elektrickým nekonečným zajícem. Z vnitřní strany bude dráhu kopírovat in-line asfaltová dráha pro bruslaře v závodním standardu. Dostihová i in-line dráha budou mít klopené zatáčky a počítá se i s večerním osvětlením.

Samotná dostihová dráha bude samozřejmě splňovat mezinárodní parametry dle řádu FCI a věříme, že svojí kvalitou bude směle konkurovat ostatním dráhám v Evropě.

V části vnitřního prostoru dostihového oválu budou beach volejbalové kurty s využitím i pro beach kopanou a beach tenis. Součástí areálu bude také plocha s parkovou úpravou jako oddechová/pikniková zóna s využitím grilovacího místa.

K areálu přiléhá obrovská louka připravená pro pořádání coursingových akcí, samozřejmě s využitím celého zázemí arény, včetně plánované veterinární ordinace.

Pro lepší představu výše popsaného nabízíme k nahlédnutí vizualizaci od renomovaného brněnského designéra Patrika Dreslera.

Představení studie na úvodním setkání se starostou a vedením města Hodonína mělo velmi pozitivní ohlasy a potvrdilo se, že i pro město je to velmi zajímavý projekt. Myšlenka projektu nepochybně pokryje jak sportovní, kulturní tak i diváckou obec.

Vážíme si ochoty naslouchat a pochopit náš záměr, a hlavně snahu podpořit dobrou věc. Rada města v čele se starostou Hodonína panem Liborem Střechou nám dali zelenou, abychom mohli pokračovat v dalších fázích projektu – připravit k projednání studii areálu, následně zadat vyhotovení stavebního projektu a vrhnout se na zajištění stavebního povolení.

Držte nám palce a pokud vše dopadne dle našich plánů, budeme se těšit, že v ČR přibude kvalitní sportoviště nejen pro chrty, ale i pro ostatní psí nadšence. Věříme, že Sportovní aréna Hodonín se stane oblíbeným místem, kde se budeme společně setkávat. Členové Dog racing & sports club z.s.

Povrch:v plánu písek
Návnada:nekonečný elektrický zajíc, kolejnice u vnitřního okraje dráhy
Délky tratí:? metrů
Provozovatel:Dog racing & sports club z.s.
Kontakt:info@drahahodonin.cz
Adresa:bývalé Vodní cvičiště Hodonín (Google mapy)
Federace:NE: Continental Greyhound Racing Confederation (CGRC)
Federace:ANO: Fédération Cynologique Internationale (FCI)
Ceny:nízké / střední / vysoké
Facebook stránka:DOG RACING & SPORTS CLUB Hodonín
Poloměr zatáček:? metrů
Klopení zatáček:v plánu
Časomíra:v plánu elektronická
Tréninky:ano, v plánu
Plnění licencí:ano, v plánu FCI
Pískové doběžiště:ne
Pitná voda:?
Sprcha pro psy:?
Občerstvení:v plánu
Osvětlení dráhy:v plánu
Instagram:dog_racing_sports_club_hodonin

Vizualizace dráhy Hodonín od designéra Patrika Dreslera:

celkový pohled na areál
nekonečný zajíc a v pozadí startovací boxy
startovací boxy a v pozadí restaurace
zadní pohled na startovací boxy
cílová rovinka a věž rozhodčích
písková dostihová dráha pro psy, uvnitř asfaltová dráha pro bruslaře

Zpracoval: Jarek Jesenský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *